Máme spoustu nového zboží. Přijďte se podívat.

Měření zraku

Optometrista je specialista, který se zabývá měřením očních vad, kontrolou předního segmentu oka (jako je rohovka, spojivka, víčka), dále se zabývá odborným poradenstvím v oblasti správného vidění a aplikací kontaktních čoček. V západoevropských zemích se oční lékaři zabývají především prevencí a léčbou očních onemocnění, a detailní měření očních vad se přesunulo do vyšetřoven optometristů. Tento trend pozvolna přichází i k nám do České republiky.Naše optika je zdravotnickým zařízením, takže splňuje jak po technické, tak po odborné stránce všechny přísně stanovené legislativní normy. V našem očním studiu využíváme nejnovější metody měření zraku a kvalitní nové přístrojové vybavení, což nám umožňuje získat velmi přesné výsledky a nabídnout vám tak tu nejvyšší kvalitu péče o vaše vidění.

Jak měření zraku probíhá?


  • Nejprve vás čeká krátký rozhovor, abychom pak mohli pro vás zvolit nejvhodnější korekci. Budeme se ptát na vaši oční anamnézu, případně i další onemocnění (např. diabetes), ale také na dlouhodobě užívané léky. Zajímá nás, jak trávíte svůj běžný den nebo jak daleko máte monitor v práci od obličeje a kolik hodin na počítači trávíte.
  • Následně probíhá měření na autokeratorefraktometru, který umí poměrně rychle a přesně určit potřebnou dioptrickou hodnotu. Toto vyšetření je nezávislé na klientovi a jedná se tak o objektivní refrakci.
  • Protože jsou nároky na vidění u každého jiné, pokračujeme dále ještě subjektivní refrakcí pomocí brýlové obruby a korekční sady skel.
  • Nyní vyzkoušíme binokulární rovnováhu a necháme vás v nových dioptriích projít. Binokulární rovnováha prověří, jak spolupracují obě oči současně a případně odhalí skryté šilhání. To sice není viditelné, ale může způsobovat bolest hlavy, pálení očí, zamlžené vidění, rozdvojené vidění, suchost očí.
  • Je-li to nutné, pokračujeme v subjektivní refrakci na blízko. I v případě, že máte problémy pouze s viděním na blízko, musí vyšetření vždy probíhat podle uvedené struktury a musí být komplexní i s vyšetřením do dálky, aby se odhalily všechny vady, např. slabší jedno oko, čehož si v běžném životě ani nemusíte všimnout

 
Měření zraku trvá přibližně 15 – 45 minut.
Při zakoupení nových brýlí nebo při výměně skel do stávající obruby je měření zraku bezplatné.