Otevírací doba:
Po – Pá 8:30-12:00, 13:00-17:00
Oční studio Pavlína Drahotská
Náměstí Republiky 61/20
59101 Žďár nad Sázavou

Oční optika Profesionalita a kvalita v péči o váš zrak

Měření zraku

V naší oční optice Vám kromě zhotovení kompletních brýlí nabízíme i měření zraku. Měření zraku u nás provádí vysokoškolsky vzdělaný optometrista.

Optometrista je specialista, který se zabývá měřením očních vad, kontrolou předního segmentu oka (jako je rohovka, spojivka, víčka), dále se zabývá odborným poradenstvím v oblasti správného vidění a aplikací kontaktních čoček. V západních zemích se oční lékaři zabývají především prevencí a léčbou očních onemocnění a detailní měření očních vad se přesunulo do vyšetřoven optometristů. Tento trend pozvolna přichází i k nám do České republiky.

Naše optika je zároveň nestátním zdravotnickým zařízením, takže splňuje jak po technické, tak po odborné stránce všechny přísně stanovené legislativní normy. V našem očním studiu využíváme nejnovější metody měření zraku a kvalitní nové přístrojové vybavení, což nám umožňuje získat velmi přesné výsledky a nabídnout vám tak tu nejvyšší kvalitu péče o vaše vidění.

Jak měření zraku probíhá?

Nejprve vás čeká krátký rozhovor, abychom pak mohli zvolit pro vás nejvhodnější korekci.

Následně probíhá měření na autokeratorefraktometru, který umí poměrně rychle a přesně určit potřebnou dioptrickou hodnotu. Toto vyšetření je nezávislé na klientovi a jedná se tak o objektivní refrakci.

Protože jsou nároky na vidění u každého jiné, pokračujeme dále ještě subjektivní refrakcí pomocí brýlové obruby a korekční sady skel.

Nakonec vás necháme danou korekci vyzkoušet.

Aktuality

Novinky

40% SLEVA na samozabarvovací čočky TRANSITIONS

Facebook